11 czerwca br. na nowej sali gimnastycznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Potoku odbył się I Powiatowy Turniej Mikstów Siatkarskich o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze. W zawodach uczestniczyło sześć szkół z powiatu krośnieńskiego i jasielskiego: SP w Zalesiu, SP w Szebniach, SP w Moderówce, SP w Jedliczu, ZS-P w Jaszczwi i ZS-P w Potoku.
Mecze stały na bardzo wysokim poziomie, dostarczając zawodnikom i kibicom wielu sportowych emocji. Turniej odbył się systemem grupowym, następnie z półfinałami, finałem, meczem o 3 i 5 miejsce. Sety były rozgrywane do 20 punktów, w przypadku remisu o zwycięstwie decydował tie-break rozgrywany do 15 punktów z grą na przewagi. Na boisku równocześnie musiała się znajdować trójka dziewcząt oraz chłopców z klas 6-8.
Dla wszystkich osób biorących udział w turnieju został zorganizowany poczęstunek. Z kolei uczestnicy, którzy uplasowali się odpowiednio na pierwszej, drugiej i trzeciej pozycji otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy, które wręczyła Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze Katarzyna Leniek, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potoku Agata Kazalska oraz organizator i Sędzia Główny rozgrywek Bartosz Kazalski. Wyniki zawodów przedstawiały się następująco:
Grupa A:
ZS-P Jaszczew 1:2 (23:21 11:20 9:15) SP Zalesie
ZS-P Jaszczew 2:0 (20:17 20:18) SP Moderówka
SP Zalesie 2:0 (20:16 20:17) SP Moderówka
Grupa B:
ZS-P Potok 1:2 (22:20 16:20 9:15) SP Jedlicze
ZS-P Potok 2:0 (20:7 20:14) SP Szebnie
SP Jedlicze 2:0 (20:17 20:8) SP Szebnie
Półfinały:
SP Zalesie 0:2 (16:20 3:20) ZS-P Potok
SP Jedlicze 2:0 (20:7 20:15) ZS-P Jaszczew
Mecz o 5 miejsce: SP Moderówka 1:2 (20:16 12:20 9:15) SP Szebnie
Mecz o 3 miejsce:
SP Zalesie 1:2 (20:10 20:22 14:16) ZS-P Jaszczew
Mecz o 1 miejsce:
SP Jedlicze 2:1 (17:20 20:15 19:17) ZS-P Potok
Klasyfikacja końcowa: 1. SP Jedlicze 2. ZS-P Potok 3. ZS-P Jaszczew 4. SP Zalesie 5. SP Szebnie 6. SP Moderówka
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Potoku









